HRVATSKA LOŠOM IGROM BEZ OSMINE FINALA

24/06/2014
Share/Save

Nije mi namjera da budem general poslije bitke, ali svakako treba istaknuti da je uzrok neprolaska hrvatske reprezentacije u daljnji krug natjecanja na Svjetskome nogometnom prvenstvu u Brazilu loša igra, naročito u drugom poluvremenu.  Analize se obično vrše nakon poraza, a neki od razloga za ovaj debakl "Vatrenih" su sljedeći- pozicija  i igra Pranjića i Vrsaljka, poprilično traljav nastup Modrića i Rakitića, loše zamjene u vidu Kovačića i Jelavića. Ulazak Ante Rebića  bio je  dobar potez, ali je on nesmotreno grubim startom na Carlosu Peñi zaradio crveni karton i time umanjio dodatno šanse hrvatske reprezentacije da spasi što se spasiti može.
Sudačke odluke ovoga puta nipošto nisu bile uzrok nezadovoljstva hrvatskih navijača i reprezentativaca, dapače, Meksikanci su ti koji su se itekako imali na što požaliti, prije svega na nedosuđeni penal na Srnino evidentno igranje rukom. Božica Fortuna pomazila je hrvatske reprezentativce već  i u 16. minuti susreta, kad je Herrera pogodio prečku.
Ako za 87 minuta utakmice u kojoj  vam "igra" samo pobjeda, ne stvorite ni jednu  pravu šansu, a protivnik, koji je prepoznatljiv prije po čvrstoj igri,  vam uspije dati tri pogotka, onda ni ne zaslužujete prolaz u sljedeći krug natjecanja.

Golove za Meksiko postigli su Márquez u 72. minuti, Guardado u 75 ' i Hernandez  u 82. minuti. Počasni  gol za Hrvatsku postigao je  Ivan Perišić  u 87. minuti. Imao je prigodu i u sudačkoj nadoknadi, ali je njegov udarac obranio Guillermo Ochoa, koji, ruku na srce, osim te dvije intervencije i par kornera, i nije imao previše posla na ovoj utakmici.

Meksiko je bio bolji i konkretniji i zasluženo je došao do drugog mjesta u skupini i plasmana u osminu finala u kojoj će igrati protiv Nizozemske. Hrvatska se, pak, vraća kući s pobjedom protiv Kameruna (4-1) i porazima od Brazila (1-3) i Meksika (1-3).

U drugoj utakmici iz skupine A  Brazil je svladao Kamerun s 4:1, golovima Neymara ( 2, 17' i 34 ' ), Freda ( 49')  i Fernandinha ( 84 ') , te će se u osmini finala  igrati  južnoamerički derbi protiv Čilea. Gol za Kamerun postigao je Matip u 26. minuti.